la Vuelta a Espaňa 2018

la Vuelta 2018 online, live, mapa, výsledky, etapy


Start letošního, již 73. ročníku třetího nejslavnějšího cyklistického etapového závodu - la Vuelta a Espaňa se uskuteční v sobotu 25.srpna 2018. Závod začíná ve městě Málaga individuální časovkou a pokračuje po dobu tří týdnů až do neděle 16.září, kdy skončí opět stejně jako loni spurtérskou etapou v hlavním městě Španělska Madridu. Mezitím závodníci překonají během 21 etap 3271 km, které rozdělí tradiční 2 volné dny. Na závodníky čekají 2 individuální časovky, 4 rovinaté etapy, 9 kopcovitých a 6 náročných horských etap.





Mapa závodu la Vuelta 2018


Výsledky 21.etapy

ITA  1  VIVIANI, Elia (QUICK - STEP FLOORS)                          2:21:28
SVK  2  SAGAN, Peter (BORA - HANSGROHE)                              
ITA  3  NIZZOLO, Giacomo (TREK - SEGAFREDO)                          
NED  4  VAN POPPEL, Danny (LOTTO NL - JUMBO)                         
FRA  5  SARREAU, Marc (GROUPAMA - FDJ)                               
ESP  6  ABERASTURI IZAGA, Jon (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)      
ITA  7  CONSONNI, Simone (UAE TEAM EMIRATES)                         
ITA  8  TRENTIN, Matteo (MITCHELTON - SCOTT)                         
BEL  9  VAN ASBROECK, Tom (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)              
RSA  10 GIBBONS, Ryan (DIMENSION DATA)                               
GER  11 WALSCHEID, Maximilian Richard (SUNWEB)                       
BEL  12 VAN DER SANDE, Tosh (LOTTO SOUDAL)                           
ESP  13 BAGUES KALPARSORO, Aritz (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)   
SLO  14 MEZGEC, Luka (MITCHELTON - SCOTT)                            
ESP  15 FRAILE MATARRANZ, Omar (ASTANA)                              
COL  16 SOTO MARTINEZ, Nelson Andres (CAJA RURAL - SEGUROS RGA)      
ESP  17 VENTOSO ALBERDI, Francisco Jose (BMC RACING)                 
ESP  18 EZQUERRA MUELA, Jesus (BURGOS - BH)                          
ESP  19 GARCIA CORTINA, Ivan (BAHRAIN - MERIDA)                      
ESP  20 MAS BONET, Luis Guillermo (CAJA RURAL - SEGUROS RGA)         
ESP  21 PRADES REVERTER, Eduard (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)    
ESP  22 CUBERO GALVEZ, Jorge (BURGOS - BH)                           
COL  23 RESTREPO VALENCIA, Jhonatan (KATUSHA ALPECIN)                
ESP  24 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                               
NED  25 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                                    
ITA  26 SABATINI, Fabio (QUICK - STEP FLOORS)                        
ESP  27 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN - MERIDA)                    
ESP  28 LASTRA MARTINEZ, Jonathan (CAJA RURAL - SEGUROS RGA)         
IRL  29 ROCHE, Nicolas (BMC RACING)                                  
FRA  30 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE)                            
SUI  31 HOLLENSTEIN, Reto (KATUSHA ALPECIN)                          
GBR  32 YATES, Simon (MITCHELTON - SCOTT)                            
ESP  33 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka (BAHRAIN - MERIDA)                  
RUS  34 KOCHETKOV, Pavel (KATUSHA ALPECIN)                           
USA  35 KING, Benjamin (DIMENSION DATA)                              
BEL  36 CAMPENAERTS, Victor (LOTTO SOUDAL)                           
AUS  37 MCCARTHY, Jay (BORA - HANSGROHE)                             
KAZ  38 ZEITS, Andrey (ASTANA)                                       
FRA  39 MOLARD, Rudy (GROUPAMA - FDJ)                                
ESP  40 MAS NICOLAU, Enric (QUICK - STEP FLOORS)                     

Konečné pořadí
GBR  1  YATES, Simon (MITCHELTON - SCOTT)                   82:05:58
ESP  2  MAS NICOLAU, Enric (QUICK - STEP FLOORS)             +  1:46
COL  3  LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA)                  +  2:04
NED  4  KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL - JUMBO)                +  2:54
ESP  5  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                       +  4:28
FRA  6  PINOT, Thibaut (GROUPAMA - FDJ)                      +  5:57
COL  7  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)        +  6:07
COL  8  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                           +  6:51
ESP  9  IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN - MERIDA)            + 11:09
NED  10 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                            + 11:11
FRA  11 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE)                    + 12:10
GER  12 BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)                 + 14:06
POL  13 MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                      + 17:57
FRA  14 MOLARD, Rudy (GROUPAMA - FDJ)                        + 25:40
ESP  15 DE LA CRUZ MELGAREJO, David (SKY)                    + 28:02
ITA  16 BRAMBILLA, Gianluca (TREK - SEGAFREDO)               + 30:00
ESP  17 BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)    + 35:46
ECU  18 CARAPAZ, Richard (MOVISTAR)                          + 39:53
AUS  19 HAIG, Jack (MITCHELTON - SCOTT)                      + 45:32
RUS  20 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)                     + 51:36




Výsledky 20.etapy

ESP  1  MAS NICOLAU, Enric (QUICK - STEP FLOORS)                          2:59:30
COL  2  LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA)                               
GBR  3  YATES, Simon (MITCHELTON - SCOTT)                                 +    23
FRA  4  PINOT, Thibaut (GROUPAMA - FDJ)                                   +    54
COL  5  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)                     +    57
NED  6  KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                                         +  1:11
NED  7  KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL - JUMBO)                             +  1:15
ESP  8  DE LA CRUZ MELGAREJO, David (SKY)                                 +  2:17
COL  9  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                                        +  3:09
ESP  10 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                                    
NED  11 MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)                                 +  3:44
ESP  12 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA, Pello (ASTANA)                          +  4:25
ECU  13 CARAPAZ, Richard (MOVISTAR)                                       +  4:47
ESP  14 ANTON HERNANDEZ, Igor (DIMENSION DATA)                            +  4:58
ESP  15 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN - MERIDA)                         
FRA  16 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE)                                 +  5:08
POL  17 MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                                   +  5:31
ITA  18 FORMOLO, Davide (BORA - HANSGROHE)                                
GER  19 BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)                              
CAN  20 WOODS, Michael (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)                      +  5:45
ESP  21 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)       +  5:55
FRA  22 ROLLAND, Pierre (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)                     +  6:07
FRA  23 MOLARD, Rudy (GROUPAMA - FDJ)                                     
AUS  24 HINDLEY, Jai (SUNWEB)                                             
ESP  25 HERRADA, Jesus (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)                       +  7:09
FRA  26 PETERS, Nans (AG2R LA MONDIALE)                                   +  7:44
RUS  27 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)                                  +  8:32
IRL  28 ROCHE, Nicolas (BMC RACING)                                       +  9:23
ERI  29 GHEBREIGZABHIER WERKILUL, Amanuel (DIMENSION DATA)                
ITA  30 RAVASI, Edward (UAE TEAM EMIRATES)                                
GBR  31 YATES, Adam (MITCHELTON - SCOTT)                                  + 10:13
ITA  32 PELLIZOTTI, Franco (BAHRAIN - MERIDA)                             + 10:42
ESP  33 RODRIGUEZ GARAICOECHEA, Oscar (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)   + 11:28
KAZ  34 ZEITS, Andrey (ASTANA)                                            + 11:38
FRA  35 DUPONT, Hubert (AG2R LA MONDIALE)                                 
ESP  36 RODRIGUEZ MARTIN, Cristian (CAJA RURAL - SEGUROS RGA)             
ESP  37 CABEDO CARDA, Oscar (BURGOS - BH)                                 + 11:42
BEL  38 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL)                                    + 12:00
RUS  39 KOCHETKOV, Pavel (KATUSHA ALPECIN)                                + 12:09
ERI  40 KUDUS, Merhawi (DIMENSION DATA)                                   + 12:10

Pořadí po 20.etapě
GBR  1  YATES, Simon (MITCHELTON - SCOTT)                             79:44:30
ESP  2  MAS NICOLAU, Enric (QUICK - STEP FLOORS)                       +  1:46
COL  3  LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA)                            +  2:04
NED  4  KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL - JUMBO)                          +  2:54
ESP  5  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                                 +  4:28
FRA  6  PINOT, Thibaut (GROUPAMA - FDJ)                                +  5:57
COL  7  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)                  +  6:07
COL  8  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                                     +  6:51
ESP  9  IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN - MERIDA)                      + 11:09
NED  10 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                                      + 11:11
FRA  11 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE)                              + 12:10
GER  12 BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)                           + 14:06
POL  13 MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                                + 17:57
FRA  14 MOLARD, Rudy (GROUPAMA - FDJ)                                  + 25:40
ESP  15 DE LA CRUZ MELGAREJO, David (SKY)                              + 27:38
ITA  16 BRAMBILLA, Gianluca (TREK - SEGAFREDO)                         + 30:00
ESP  17 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS)    + 35:46
ECU  18 CARAPAZ, Richard (MOVISTAR)                                    + 39:53