la Vuelta a Espaňa 2019

la Vuelta 2019 online, live, mapa, výsledky, etapy


Start letošního, již 74. ročníku třetího nejslavnějšího cyklistického etapového závodu - la Vuelta a Espaňa se uskuteční v sobotu 24.srpna 2019. Závod začíná ve městě Salinas de Torrevieja teamovou časovkou a pokračuje po dobu tří týdnů až do neděle 15.září, kdy skončí opět stejně jako loni spurtérskou etapou v hlavním městě Španělska Madridu. Mezitím závodníci překonají během 21 etap 3273 km, které rozdělí tradiční 2 volné dny. Na závodníky čekají 2 časovky (1 teamová a 1 individuální), 6 rovinatých etap, 4 kopcovité a 9 náročných horských etap.





Mapa závodu la Vuelta 2019


Výsledky 21.etapy

NED  1  JAKOBSEN, Fabio (DECEUNINCK - QUICK-STEP)              2:48:20
IRL  2  BENNETT, Sam (BORA - HANSGROHE)                        
POL  3  SAJNOK, Szymon (CCC)                                   
ESP  4  ABERASTURI IZAGA, Jon (CAJA RURAL - SEGUROS RGA)       
ERI  5  GHEBREIGZABHIER, Amanuel (DIMENSION DATA)              
BEL  6  THEUNS, Edward (TREK - SEGAFREDO)                      
BEL  7  VAN DER SANDE, Tosh (LOTTO SOUDAL)                     
FRA  8  VENTURINI, Clement (AG2R LA MONDIALE)                  
FRA  9  SARREAU, Marc (GROUPAMA - FDJ)                         
NZL  10 SMITH, Dion (MITCHELTON - SCOTT)                       
ARG  11 RICHEZE, Maximiliano Ariel (DECEUNINCK - QUICK-STEP)   
GER  12 DEGENKOLB, John (TREK - SEGAFREDO)                     
ESP  13 FRAILE MATARRANZ, Omar (ASTANA PRO)                    
COL  14 GAVIRIA RENDON, Fernando (UAE TEAM EMIRATES)           
GER  15 WALSCHEID, Maximilian Richard (SUNWEB)                 
JPN  16 ARASHIRO, Yukiya (BAHRAIN - MERIDA)                    
FRA  17 BARTHE, Cyril (EUSKADI BASQUE COUNTRY)                 
RUS  18 KUZNETSOV, Viacheslav (KATUSHA ALPECIN)                
ESP  19 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                         
ESP  20 ROJAS, José (MOVISTAR)                                 
ESP  21 ERVITI, Imanol (MOVISTAR)                              
COL  22 LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA PRO)                
ESP  23 SOLER, Marc (MOVISTAR)                                 
POL  24 MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                        
ESP  25 SANCHEZ, Luis León (ASTANA PRO)                        
SLO  26 POGAČAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                     
BEL  27 TEUNS, Dylan (BAHRAIN - MERIDA)                        
AUS  28 SCHULTZ, Nicholas (MITCHELTON - SCOTT)                 
AUT  29 PERNSTEINER, Hermann (BAHRAIN - MERIDA)                
ESP  30 BARCELO ARAGON, Fernando (EUSKADI BASQUE COUNTRY)      
RSA  31 SMIT, Willem Jakobus (KATUSHA ALPECIN)                 
CZE  32 ŠTYBAR, Zdeněk (DECEUNINCK - QUICK-STEP)               
ESP  33 NIEVE ITURRALDE, Mikel (MITCHELTON - SCOTT)            
SWE  34 LUDVIGSSON, Tobias (GROUPAMA - FDJ)                    
COL  35 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                             
NED  36 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                              
COL  37 CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban (MITCHELTON - SCOTT)       
FRA  38 SEIGLE, Romain (GROUPAMA - FDJ)                        
POR  39 OLIVEIRA, Nelson (MOVISTAR)                            
RSA  40 VENTER, Jaco (DIMENSION DATA)                          

Konečné pořadí
SLO  1  ROGLIČ, Primož (JUMBO - VISMA)                       83:07:14
ESP  2  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                       +    2:33
SLO  3  POGAČAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                   +    2:55
COL  4  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                           +    3:46
COL  5  LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA PRO)              +    4:48
POL  6  MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                      +    7:33
NED  7  KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                            +   10:04
NOR  8  HAGEN, Carl Fredrik (LOTTO SOUDAL)                   +   12:54
ESP  9  SOLER, Marc (MOVISTAR)                               +   22:27
ESP  10 NIEVE ITURRALDE, Mikel (MITCHELTON - SCOTT)          +   22:34
GBR  11 KNOX, James (DECEUNINCK - QUICK-STEP)                +   22:55
BEL  12 TEUNS, Dylan (BAHRAIN - MERIDA)                      +   24:06
DEN  13 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO)                         +   26:49
COL  14 HIGUITA GARCIA, Sergio Andres (EF EDUCATION FIRST)   +   32:17
AUT  15 PERNSTEINER, Hermann (BAHRAIN - MERIDA)              +   33:40
ESP  16 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (ASTANA PRO)                  +   42:00
POR  17 GUERREIRO, Ruben (KATUSHA ALPECIN)                   +   42:05
FRA  18 EDET, Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)           +   46:24
COL  19 CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban (MITCHELTON - SCOTT)     +   53:03
GBR  20 GEOGHEGAN HART, Tao (INEOS)                          + 1:04:21




Výsledky 20.etapy

SLO  1  POGAČAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                          5:16:40
ESP  2  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                              +  1:32
POL  3  MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                             
AUT  4  PERNSTEINER, Hermann (BAHRAIN - MERIDA)                     
SLO  5  ROGLIČ, Primož (JUMBO - VISMA)                              +  1:41
COL  6  HIGUITA GARCIA, Sergio Andres (EF EDUCATION FIRST)          +  1:49
BEL  7  TEUNS, Dylan (BAHRAIN - MERIDA)                             
COL  8  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                                  +  1:56
ESP  9  NIEVE ITURRALDE, Mikel (MITCHELTON - SCOTT)                 +  1:59
NED  10 KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                                   
COL  11 LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA PRO)                     +  2:12
GBR  12 GEOGHEGAN HART, Tao (INEOS)                                 +  2:32
ITA  13 FORMOLO, Davide (BORA - HANSGROHE)                          +  2:37
AUS  14 POWER, Rob (SUNWEB)                                         +  2:42
NOR  15 HAGEN, Carl Fredrik (LOTTO SOUDAL)                          +  2:45
ESP  16 SOLER, Marc (MOVISTAR)                                      +  2:59
POR  17 GUERREIRO, Ruben (KATUSHA ALPECIN)                          +  3:32
DEN  18 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO)                                +  4:26
FRA  19 EDET, Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)                  +  4:27
ESP  20 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (ASTANA PRO)                         
AUS  21 HOWSON, Damien (MITCHELTON - SCOTT)                         +  7:13
FRA  22 LATOUR, Pierre (AG2R LA MONDIALE)                           +  8:18
ESP  23 RODRIGUEZ, Oscar (EUSKADI BASQUE COUNTRY)                   + 10:45
FRA  24 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE)                         + 10:47
ESP  25 BIZKARRA ETXEGIBEL, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY)          + 10:55
SUI  26 FRANKINY, Kilian (GROUPAMA - FDJ)                           + 10:57
USA  27 STETINA, Peter (TREK - SEGAFREDO)                           + 11:06
AUS  28 O'CONNOR, Ben (DIMENSION DATA)                              + 11:08
COL  29 ATAPUMA HURTADO, Jhon Darwin (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)   
ESP  30 SANCHEZ, Luis León (ASTANA PRO)                             
COL  31 CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban (MITCHELTON - SCOTT)            
ESP  32 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka (ASTANA PRO)                       
COL  33 HENAO GOMEZ, Sebastian (INEOS)                              
FRA  34 CHEVRIER, Clément (AG2R LA MONDIALE)                        
AUS  35 SCHULTZ, Nicholas (MITCHELTON - SCOTT)                      + 11:13
GBR  36 KNOX, James (DECEUNINCK - QUICK-STEP)                       
GER  37 KOCH, Jonas (CCC)                                           + 11:16
USA  38 KING, Benjamin (DIMENSION DATA)                             + 11:28
NED  39 TUSVELD, Martijn (SUNWEB)                                   + 12:07
ESP  40 PEDRERO, Antonio (MOVISTAR)                                 + 12:34

Pořadí po 20.etapě
SLO  1  ROGLIČ, Primož (JUMBO - VISMA)                       80:18:54
ESP  2  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                       +    2:33
SLO  3  POGAČAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                   +    2:55
COL  4  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                           +    3:46
COL  5  LOPEZ MORENO, Miguel Angel (ASTANA PRO)              +    4:48
POL  6  MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                      +    7:33
NED  7  KELDERMAN, Wilco (SUNWEB)                            +   10:04
NOR  8  HAGEN, Carl Fredrik (LOTTO SOUDAL)                   +   12:54
ESP  9  SOLER, Marc (MOVISTAR)                               +   22:27
ESP  10 NIEVE ITURRALDE, Mikel (MITCHELTON - SCOTT)          +   22:34
GBR  11 KNOX, James (DECEUNINCK - QUICK-STEP)                +   22:55
BEL  12 TEUNS, Dylan (BAHRAIN - MERIDA)                      +   24:06
DEN  13 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO)                         +   26:11
COL  14 HIGUITA GARCIA, Sergio Andres (EF EDUCATION FIRST)   +   32:17
AUT  15 PERNSTEINER, Hermann (BAHRAIN - MERIDA)              +   33:40
ESP  16 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (ASTANA PRO)                  +   42:00
POR  17 GUERREIRO, Ruben (KATUSHA ALPECIN)                   +   42:05
FRA  18 EDET, Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)           +   45:46
COL  19 CHAVES RUBIO, Jhoan Esteban (MITCHELTON - SCOTT)     +   53:03
GBR  20 GEOGHEGAN HART, Tao (INEOS)                          + 1:03:43